Cms Web Tasarım

Web Tasarım Nasıl Yapılır?
AnasayfaBlogMakale › Web Tasarım Nasıl Yapılır?

KATEGORİLER

POPÜLER YAZILAR

SON YAZILAR

YAZARLAR

İSTATİSTİKLER

Web Tasarım Nasıl Yapılır?


Tablet PC

Web Tasarım Nedir?

Web tasarım denince akla ilk gelen çizimler, renkler, şekiller olabilir. Oysaki web tasarım sadece bunlardan ibaret değildir. Tasarım sadece görünen kısımdır. Her ne kadar artık işin içine javascript vs. girmiş ve kodlarda hareketli tasarımların oluşmasında rol oynamaya başlamış olsalarda yine de arka planda hiç de yabana atılmayacak derecede önemli bir mecra vardır ki bu da kodlamadır.

Tasarım

Bir internet sitesi çizilirken farklı çizim programları kullanabilirsiniz. Paintten tutunda Photoshop, Fireworks gibi programlara kadar. Birçok tasarımcı hala photoshop kullanarak tasarımlarını yaratmaya devam etselerde aslında web tasarımcı kullanması gereken program Fireworks'tur. Tabiki ikisini de bilmek gerekir ve ihtiyaca göre ikisinide kullanmaya ihtiyaç duyacağınız farklı zamanlar olacaktır. Ancak fireworks'un ortaya çıkış amacı internet siteleri ve görselleri oluşturmak olduğundan , çizim yaparken size çok daha fazla kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıkları programı kullanmaya başladıktan sonra ya da bununla ilgili internetteki eğitim yazılarını okuduğunuzda zaten anlamış olacaksınız.

Kodlama

İnternet siteleri 2 tipte hazırlanır, statik web siteleri ve dinamik web siteleri.

1-Statik Web Sitesi

Eğer bir sitenin içeriği sabit ise yani sitede güncellemeler yapılmıyorsa ya da kırk yılda bir yapılıyors bu siteleri statik tipte hazırlama daha avantajlıdır. Çünkü site için bir yönetim paneli hazırlama ihtiyacı ortadan kalkmış olur. Bu da size maliyetle azalma olarak geri döner.

2-Dinamik Web Sitesi

Yukarıda bahsettiğimiz yapının tam tersi, yani yönetim paneli olan güncellenebilir bir web sitesi. Bu tür bir web sitesi hazırlayabilmek için bir kodlama dili bilmek gerekir. Bu .php, .asp, .aspx, .jsp gibi farklı diller olabilir. Ve tabiki bu sitenin çalışabilmesi için kiralanan sunucunun sitenin kodlandığı dili destekleyen bir yapıda olması gerekir.Etiketler

Web Web Tasarım

Yorumlar (0)


Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.


Yorum Yaz


 
Bize Ulaşın


Bize Ulaşın

Güven Grup Teknoloji ve İletişim Hizmetleri


Oruç Reis Mh. Tekstilkent Cd. Tekstilkent İş Merkezi A3 Blok No: 46 Esenler / İSTANBUL

Tel: 0212 438 67 45
Fax: 0212 438 67 45
Mail: [email protected]
Blogdan Son Yazılar


Evden eve taşımacılık
Evden eve taşımacılık
Eklenme Tarihi 19.01.2015   Okunma Sayısı 1375   Yorum Sayısı 0
Kurumsal Web Tasarım
Kurumsal Web Tasarım
Eklenme Tarihi 25.07.2014   Okunma Sayısı 1539   Yorum Sayısı 0
Web Tasarım İçin Kullanılan Faydalı Araçlar
Web Tasarım İçin Kullanılan ...
Eklenme Tarihi 25.07.2014   Okunma Sayısı 1603   Yorum Sayısı 0
Panda 4.0 güncellemesi
Panda 4.0 güncellemesi
Eklenme Tarihi 24.07.2014   Okunma Sayısı 1262   Yorum Sayısı 0Facebook Twitter Youtube Google+ Linked.in Wordpress Vimeo
Copyright © 2014 CMS Web Tasarım. Tüm Hakları Saklıdır.